Okiem tatusia

Ja czy praca

Z okazji Dnia Ojca piosenka dla Tatusiów

W żadnej pracy na świecie nie da się zrobić takiej kariery, jak u siebie w domu. To po co tyle siedzieć? 🙂 Dziś puszczałem bańki mydlane i rysowałem kredą na chodniku. Gdybym tylko siedział na ławce, to pewnie by mi się nudziło. Jaka jest różnica pomiędzy oglądaniem z ławki, a uczestnictwem? Hmmm… może zapytamy o to jakiegoś piłkarza rezerwowego. Ja tam już dawno temu na podwórku swoje na ławce rezerwowych odsiedziałem, to teraz już nie siadam.

Dzieci potrzebują autorytetu. Kto ma im wyjaśnić i przekazać, jak działa świat?

A kto się na tym zna?

Tatuś może się wykazać. To jest dopiero coś! Tata patrzy na niebo i wie, czy będzie padał deszcz. Tata umie zbudować wieżę i tunel. Wie, dlaczego w zimie pada śnieg. Dlaczego liście są zielone, i dlaczego opadają. Dlaczego kamienie toną, a statki pływają. No i dokąd lecą te wszystkie samoloty, które zostawiają białe ślady na niebie. (Do tego akurat może się przydać http://www.flightradar24.com 🙂 )

Kupujesz dziecku rower? To kup od razu drugi dla siebie, jeśli nie masz, i jeździjcie razem. Z kim dziecko ma jeździć? Z rówieśnikami? Ale przecież to małe dziecko, niech nie wyjeżdża poza osiedle… jeżdżenie rowerem tylko po osiedlu polega na siedzeniu na drugim końcu osiedla z rowerem opartym o ławkę. Ciekawie to się zrobiło dopiero po wyjechaniu dalej…

Rower nie musi być wypasiony, liczy się wspólna przejażdżka.

Więc wracaj, szybko wracaj, kto ważniejszy, ja czy praca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.