Rodzina

Święta Rodzino, módl się za nami!

Minęły Święta Bożego Narodzenia, a ja z trudem to zauważyłam. Cały Adwent przygotowań. Tyyyle dni czekania, rorat, codziennych zadań z kalendarza adwentowego. Miał być tort, miało być dużo kolęd i radosny nastrój…

Ale nie zawsze wszystko udaje się tak, jakbyśmy chcieli. Tym razem zwykła jelitówka mało co, a odebrałaby nam radość z Narodzenia Pana. Na szczęście jak na Niego bardzo czekasz, a Twoje serce jest stęsknione za Jego obecnością, to choćbyś nic nie czuł, to On przychodzi. Tak przynajmniej stało się tym razem w moim sercu.

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas. Czas nie tylko rodzinnych spotkań (choć też!), nie tylko pysznego jedzenia, czy nawet wspólnego oglądania szopek. To czas, gdy otwieramy Panu Jezusowi te miejsca w naszych sercach, które może bardziej przypominają nędzną szopę niż pałac i zapraszamy tam Jego – z Jego mocą, Jego miłością i Jego skutecznym błogosławieństwem (1 Krn 4,10). Boże Narodzenie to czas, gdy bardzo, bardzo mocno zapragniemy Jezusa. Cudnie to wyraziła nasza Joasia: “Mamusiu, ja też chcę przyjmować Pana Jezusa. Dlaczego jeszcze nie przyjmuję? (tu moja długa odpowiedź o konieczności przygotowania do Pierwszej Kominii Świętej) Ale ja chcę JUŻ!”

Życzę Wam i sobie takiego pragnienia Jezusa. Takiego JUŻ! Żeby żadne tłumaczenia nie miały znaczenia i pozostało tylko: “Ale ja chcę Ciebie, Jezusie, JUŻ!”

Dzisiaj już Niedziela Świętej Rodziny. Poniekąd święto każdej naszej rodziny. Może na koniec dnia warto zastanowić się nad swoją rodziną. Proponuję Ci odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • Czym ubogaca mnie moja rodzina?
  • Co dobrego wnosi w moje życie mój mąż/ moja żona? A dzieci? Każde z osobna!
  • Co dobrego ja daję rodzinie?
  • Czy choć troszkę, odrobinkę dosłownie, przypominamy św. Rodzinę?

I posłuchaj o. Adama Szustaka 🙂

A na koniec modlitwa – piosenka:

Święta Rodzino zamieszkaj pośród nas   CFC

Ochraniaj miłość, broń wiary w trudny czas   eadGCC7

Wprowadzaj pokój pod każdy dach   FGC

Strzeż nasze serca w nocy zła.   eaGa

Święta Rodzino prosimy Cię,   FGa

nasze rodziny miej w opiece swej.  CGa

1. Jezu, Maryjo, Józefie, w Was Bóg okazał swoją moc   CeaFG

Przez Was na ziemię przyszło zbawienie   aGFC

Bo Miłość zwyciężyła zło, wszelkie zło.   FGG7

2. Jezu, Maryjo, Józefie, Święta Rodzino ziemskich dróg

Błogosław ojców, matki i dzieci

By wśród nich zawsze mieszkał Bóg.